X
تبلیغات
رایتل
http://mehrabane.ir

دوست

میدونم واسه چی باید بنویسم. واسه اینکه اگه راه میداد من مادر ترزای خوبی میشدم

رنگ‌ها

سلام

 

تا حالا دقت کردید که رنگ توی زندگی ما چقدر تاثیر داره! بیشترین ظرافت‌هایی که چشم ما درک می‌کنه از تفاوت‌های رنگ‌ها است. (حالا چی کار کنم. به من چه!!) به نظر من همه چیز رو می‌شه با رنگ‌ها مدل کرد. من تلاش کردم و دیدم می‌شه تقریبا همه چیزو به یه رنگ متصل کرد.

به نظر شما امروز چه رنگیه؟ این سوال بدون در نظر گرفتن رنگ آسمون و هوا و خونه و ... برای هر آدمی یه جوابی داره که خیلی وابستگی به روحیات و علاقمندی‌هاش داره. مثلا برای من امروز اوووووم یه رنگی تو مایه‌های آبی و سبز خیلی روشنه. خودم برداشت می‌کنم که از نظر روحی امروز تو بهترین مود هستم که زندگی به نظرم این‌قدر روشنه. به نظر شما زندگی امروز چه رنگیه؟

به نظر من آدم‌ها هم رنگ دارن. ولی به خلاف مورد بالا رنگ آدم‌ها خیلی وابستگی به مود و روحیه‌ی من نداره. این ذات اون شخصه که مشخص می‌کنه من چه رنگی رو بهش نسبت می‌دم. مثلا ساسان آبی دریاییه. بابک قهوه‌ای روشنه.

آدم‌هایی که به مدل کردن بقیه با رنگ‌ها اعتقاد داشته باشند تو تجربه‌هاشون به این نتیجه می‌رسن که تقریبا رنگ‌های مشابهی به آدم‌های یکسان نسبت داده می‌شه. مثلا احتمالا آدم‌های زیادی پیدا می‌شن که به ساسان همچین رنگ یا رنگ مشابهی رو نسبت بدن.

اگه مورد بالا کاملا تست بشه میشه به هر آدمی یه رنگ نسبت داد که به شخصیت اون فرد نزدیکترینه. این به چه درد می‌خوره؟؟ به نظر من به خیلی دردا می‌خوره.

یکیش اینه که از رنگی که آدما بهت نسبت می‌دن می‌تونی متوجه بشی که دیگران در موردت چی فکر می‌کنن یا در نظر اونا چه‌طور تصویر می‌شی.

دیگه اینکه مثلا اگه لباس‌هاتو با رنگت تطبیق بدی رنگ‌هایی رو می‌پوشی که با شخصیتت تناسب دارن. البت منظورم این نیست اگه رنگت سیاهه همیشه سیاه بپوش. یه پیشنهاد رنگ مکمله. حالا هر چی. این نظر شخصیه منه.

من گاهی از این حد هم رد می‌شم. به نظر من حتی اشیا هم رنگ دارن. مثلا اشیایی که به ماشینیزم مربوط می‌شن و اونو تبلیغ می‌کنن جدای از اینکه چه رنگ ظاهری داشته باشن به نظر من خاکستری و کدر هستن. البته این مورد هم به دیدگاه و علاقمندی‌های شخصی مربوط می‌شه.

اگه لوس نشده باشه می‌خوام بگم افعال هم رنگ دارن. اینکه دروغ سیاهه درسته. ذات دروغ رنگی رو می‌پذیره که سیاهه.

دوست دارم چند تا از رنگ‌هایی که به چیزای مختلف نسبت می‌دم رو اینجا بگم. شما چه حسی نسبت به این نظرات پیدا می‌کنید.

دوستی : صورتی خیلی خوش رنگ

کامپیوتر : نقره‌ای

جواهرات : طلایی

قلم : سفید

عشق : قرمز جیگری

خودم : سرمه‌ای

بد‌قولی : سبز خیلی تیره (لجنی)

شجریان : کِرِم رنگ

مامان : سبز روشن

تاریخ ارسال: یکشنبه 9 اردیبهشت 1386 ساعت 11:52 | نویسنده: م | چاپ مطلب 8 نظر